SLOBODA V PODNIKANÍ

Conrad Maldives Rangali Island

Scroll this

S akým pocitom ideš v nedeľu večer do postele? A s akými myšlienkami zaspávaš, keď vieš, že v pondelok ráno o 4,30 ťa čaká budíček, rýchle raňajky, ak nejaké stíhaš a šup do práce. 8 až 12 hodín niekto niečo po tebe chce, riadi celý tvoj deň, každú minútu máš nalinkovanú. Kde budeš, s kým tam budeš a čo budeš robiť. Vieš vopred, že ten čas sa z miesta nemôžeš ani pohnúť (mimo prestávky na jedlo a cikpauzu), musíš tam jednoducho byť a makať.

Makať na niekoho druhého, kto ti síce dá nejakú odmenu, ale stojí tá odmena za ten čas? Koľko stojí tvoj čas? Tvoja SLOBODA? Keď uteká do nenávratna a ty s tým v danú chvíľu nemôžeš nič urobiť?

Môj ČAS  je pre mňa veľmi drahý, uvedomujem si už viac ako predtým, že ho mám v tomto živote obmedzené množstvo. Že ak svoj čas dám niekomu cudziemu za pár korún, budujem vlastne jeho sny. Pracovať od nevidím do nevidím, žiť od výplaty k výplate a to dokonca aj vo svojej vlastnej firme, to je minulosť.

Podnikala som offline 15 rokov, viem o čom hovorím. Mnohí tzv. podnikatelia sú svojimi vlastnými zamestancami. Sú radi, keď im vyjde na nájom a povinné odvody, keď majú na platy pre svojich zamestnancov. Sú zahrabaní v práci aj 12 hodín 7 dní v týždni, len aby byznys fungoval. Na úkor svojho zdravia, volného času pre seba, nemajú čas na svoje koníčky ani rodinu.

Ten, kto má s offline podnikaním skúsenosť, vie o čom hovorím. Ten, kto nemá, naozajstnú realitu podnikania nikdy nepochopí. Ak to mám popísať podľa seba, väčšiu neslobodu som nezažila. Je to, ako mať na nohe obrovskú olovenú guľu, ktorá vám nedovolí trošku sa vzniesť a zasnívať si…“aký sen si dnes splním?“

Je pravda, sú aj takí podnikatelia, ktorí majú aj vyššie príjmy, ale na čo sú im, keď nemajú čas si ich užiť?

Ja to tak už nechcem, chcem svoj vymeraný ČAS darovať sebe a svojim blízkym, svojim deťom, rodine, priateľom. Chcem cestovať a robiť to, čo ma naozaj baví.

Viem že to ide už aj inak. Som mooooc vďačná, že svet dostal do daru internet, pretože máme také možnosti, o akých sa nám ani nesnívalo.

Podnikať online odkiaľkoľvek je dnes už v celku bežná vec. Mnoho ľudí sa chytilo tejto šance a ich práca sa stala ich životným štýlom. Presne tak, ako aj ja 🙂

Začala som znovu, ale úplne inak. S radosťou, bez zamestnancov, fixných nákladov, bez potrebného začiatočného kapitálu, teda bez rizika. Bez povinných otváracích hodín od do a bez mnohých ďalších vyčerpávajúcich starostí.

Teraz je mi jedno, kde sa nachádzam. Moje podnikanie stále funguje a pomaly rastie.

Začiatky každého podnikania sú náročné, ani toto nie je ľahké, treba venovať čas vzdelaniu a praci na sebe. Ale stojí to maximálne za to! Know How ako na to, sa dozvieš v komunite, kde sme si jeden druhému podporou a sme úžasný team ľudí. Každý z nás si buduje svoje malé veľké impérium, pracuje na svojich snoch a mnohí z nás tie svoje sny už aj žijú.

Zmenila som život sebe, pomaly sa menia životy tých, ktorým som už pomohla. Ale môj čas je vzácny, cením si ho nadovšetko a preto si vyberám, komu ho venujem. Dvere sú otvorené všetkým, ktorí túžia po niečom viac. Ak teda hľadáš NEZÁVISLOSŤ, SLOBODU, rozhliadni sa okolo seba a hľadaj. Stačí si vybrať a začať makať. Možností je neúrekom a ak využiješ príležitosť, ktorá je chytrá a dokáže ťa doviesť tam, kam chceš, prečo to nevyužiť?

Mnoho ľudí túži mať slobodný život a hlavne mať ho vo vlastných rukách. Preto ak si jedným z nich, budem ťa rada inšpirovať a ukazovať ti, že to ide. A ak ti niekto hovorí, že to nejde, tak je určite tam, od kiaľ ty chceš odísť.

Ak ti teda srdce hovorí „Choď do toho“, tak to skús a naozaj „Choď do toho!“ 

Nemáš čo stratiť, môžeš len získať.

Priprav sa, že začiatky budú náročné, že budeš musieť máknuť. Ale to sú náročné všade. Zvládli to pred tebou už mnohí, prečo by si to nezvládla aj ty? Si zamestnaná? Nevadí, postupne a pomaličky možeš začať aj popri zamestaní.

Potrebuješ k tomu počítač, smartfón a prístup na sociálne siete, hlavne Facebook a Instagram a tvoj čas. To sú celé náklady. Málo? Veľa? Záleží na uhle pohľadu.

Ľudia sú ochotní pracovať na niekoho sny 40 rokov, ale nie sú ochotní pracovať na tie svoje 2-3 roky.

Zmeň to a plň si svoje sny! Všetko sa dá, keď sa CHCE!

S mojou podporou to spolu dáme:)

S láskou

Jana