MÚDRY SA UČÍ NA CHYBÁCH DRUHÝCH, OSTATNÍ SI ICH MUSIA ZAŽIŤ

In Motivácia, Rastiem a mením sa
Scroll this

Dnes by som rada s vami začala postupne zdieľať také moje zlomové momenty v živote. Moje uvedomenia a AHA momenty, ktoré mi neustále prichádzajú. Možno sa v niektorých sami nájdete. 

Ako sa hovorí „MÚDRY SA UČÍ NA CHYBÁCH DRUHÝCH, ODTATNÍ SI ICH MUSIA ZAŽIŤ!“

Knihy osobného a duchovného rozvoja čítam už nejaký ten rôčik a čím ďalej, tým viac ma bavia. Asi som si vybudovala závislosť 
A rok 2017 bol fakt v mojom vnútornom vesmíre prelomový. Bez kníh by som sa nikdy nedopracovala k poznaniu, ktoré v tejto chvíli mám. A tak isto k mnohým precitnutiam, niektoré som už spracovala a niektoré sú stále v procese a tým si otáčam život. Mením ho z vnútra von. Ide to pomaličky, dôležité je to, že sa energia hýbe, nestagnuje. Vonku to možno ešte tak nevidieť, ale hýbe sa.

Áno, mám dni plné šťastia, vnútorného nadšenia, takých tých motýlikov v bruchu, poznáte 
Ale mám dni, kedy som aj smutná. Kedy sa mi nechce vstať z postele a ísť medzi ľudí. Kedy som najradšej len so svojimi myšlienkami a pocitmi.

K vyrovnanému životu patrí však oboje rovným dielom. Radosťsmiech, ale mám právo aj smútiť. Hlavne vtedy, keď sa zamýšľam a čistím v sebe svoj vnútorný svet. Chyby minulosti.

Niektoré boli naozaj fatálne a keby som mohla, dnes mnoho vecí urobím inak. Ale žiaľ nie je to možné, čas sa nedá vrátiť späť. Preto každú „Chybu“ musím prijať, poučiť sa z nej a vyčistiť to miesto v srdci s vedomím, že ešte vždy sa dá niečo robiť a môžem niečo napraviť.

Z môjho pohľadu, prvá taká zásadná chyba, ktorej som sa dopúšťala ja a má to tak žiaľ veľa ľudí je, že mrháme svojim presne vymeraným časom. Časom, ktorý môžeme prežiť tu, v tomto živote, na tejto Zemi, v tomto vesmíre. Časom, ktorý je obmedzený a raz sa tu všetko skončí. Časom, ktorý sa nedá nikde kúpiť, prenajať, alebo vymeniť, nedá sa vrátiť a reklamovať.

Jednoducho uplynie a je nenávratne preč. NAVŽDY.
Mrháme časom, ktorý by sme mali tráviť životom. Takým tým naozajstným skutočným životom. Byť čo najviac s deťmi, kým sú malé a rastú. Zážívať s nimi čo najviac spoločných chvíľ, lebo raz vyrastú. Postavia sa na vlastné nohy a tých vzácnych chvíľ bude čoraz menej a menej.

Keď sa pozerám teraz na svoje deti, viem, že som im mohla dať viac. Viac svojho času, svojej energie. Už sú dospelé a majú vlastné životy a ja rozmýšľam, ako to dobehnúť.

Všetci sa chceme mať dobre, chceme mať dostatok peňazí na spokojný život, krásny dom, skvelé auto, dovolenky a preto podstatnú časť svojho času trávime zarábaním peňazí. Áno, peniaze sú dôležité minimálne na najzákladnejšie životné potreby. Sú veľmi dôležité na to, aby sme mohli žiť slobodne. Ale sú tak dôležité, aby sme kôli nim oberali svoje deti a náš čas?

Dá sa to urobiť tak, aby sme mali prácu, ktorá nás slušne živí a zároveň aby sme mali čas na svoje deti, rodinu? Dnes už viem, že dá.

ĎAKUJEM, že ste dočítali až sem.
Ak vám to niečo dalo, veľmi ma teší 

%d blogerom sa páči toto: