KTO VÁM POMÔŽE K VAŠEJ VNÚTORNEJ PREMENE?

In Rastiem a mením sa
Scroll this

Možno sa budete v mysli pýtať, čo je toto za blbosť, že motivácia alebo osobný rozvoj? Čom s tým majú mačky spoločné!? Veľmi veľa, veď čítajte…

Boli časy, keď som nezniesla, že sa mačka okolo mňa len obtrela. Do slova som sa ich stránila. Je zaujímavé, aké pomýlené pocity a názory má človek, pokiaľ je nevedomý a neskúsi! Hoc aj prítomnosť nie moc obľúbeného zvieraťa. Ono je to tak ale so všetkým, kým neskúsiš, nevieš o čo prichádzaš!!! 

Poučenie? Odvtedy skúšam všetko nové, z mnohých vecí mám strach alebo minimálne rešpekt, ale skúšam. Lebo len tak zistím, či mi to môže niečo pozitívne do života priniesť alebo nie. Kým neskúsim, neviem. Ďalší taký postreh zo skúšania nových vecí, minimálne sa vždy, ale naozaj vždy, niečo nové naučím a za to mi to určite stojí. Prekonať strach, nejaký ten odpor, svoju pohodlnosť, pomyselnú komfortnú zónu a vydať sa na cestu do neznáma.

A tak to bolo aj s našim Mrňom. Jedného krásneho dňa si nás vyhľadal aj náš prvý kocúrik, stratený v lese, sám, chorý, mal zapálené očká, kožúšok v strašnom stave, nafúknuté bruško od hladu a plné parazitov, vyzeral veľmi zúbožene. Chcem nechcem, vzali sme ho domov, dali mu papať, okúpali ho a zamilovali si ho tak, že si nás omotal všetkých okolo prsta už po pár hodinách. Bol špinavý, chorý, ale ten vďačný kukuč nám doslova roztopil srdcia na kolomaž 

Starali sme sa o neho, ako o malé dieťa, milovali sme ho. A áno, milujeme. Dnes má tri roky a je z neho krásny zdravý kocúr. Je to proste kráľ. A pribudla už k nemu aj ďalšia zachránená micka, slečna. Každý z nich je iný, aj povahou aj zovňajškom. Ale obidvaja nám dávajú veľa pozitívnej energie a lásky.

Už je aj vedecky dokázané, že mačky upokojujú nervy, znižujú stres a odoberajú negatívnu energiu z človeka na seba. Pomáhajú nám prechádzať ťažkými životnými etapami ľahšie a vo väčšej pohode, ukľudňujú naše vnútro, našu dušu. Pri nich sa neviete hnevať, úsmev na vašej tvári vám vyčarujú, ako šibnutím čarovného prútika. Ani to nemáte v pláne podľa momentálnych pocitov, ale oni to jednoducho dokážu. Smejete sa, aj keď ste to pôvodne nechceli. 🙂

Dnes mačky obdivujem a milujem. Obdivujem ich slobodu a neskrotnosť. Obdivujem ich za ich vernosť a empatiu. Keď sa cítite naozaj zle, ony to vedia a prídu sa „akože“ dať vyhladkať. Prídu prevziať ten smútok z vás na seba.

Mačka je zložité zviera a ako také si vyžaduje trpezlivosť, naučí vás jej, ak ju nemáte. Naučí vás komunikovať, vybičuje vaše emócie do závratných výšin. Jednoducho zmení vás v tom dobrom zmysle slova. Preto si myslím, že si zaslúžia našu pozornosť a pomoc.

Chcete sa zmeniť? Chcete nájsť svoj pokoj, naučiť sa trpezlivosti, rozvinúť viac svoju emocionálnu inteligenciu? Chcete svojho osobného kouča? A to všetko len za teplý peliešok, misku dobrého jedla a pohladenie. Adoptujte si svoju cicu a darujte lepší život sebe aj tomu zvieraťu.

Viac tu: http://www.mackysos.sk/hladaju.domov/databaza.maciek.v.oz

A nie sú to len mačky, čo milujem. Zvieratá ako také sa stali pre mňa také isté tvory, ako ľudia. Sú na tej istej úrovni, s tými istými právami a veľmi si vážim a ochraňujem život každého jedného z nich. Toto je už téma na iný mega článok, to možno niekedy nabudúce. Teraz je podstatná myšlienka, že:
ÁNO, MAČKY MI VEĽAKRAT ZACHRÁNILI ŽIVOT A DAROVALI MI SVOJU ÚŽASNU ENERGIU.

ĎAKUJEM VÁM LÁSKY MOJE CHLPATÉ ❤️❤️❤️.

Páčil sa ti článok? Ak áno, pošli ho ďalej prosím, niekomu, kto ho možno práve teraz potrebuje čítať.
Alebo jednoducho zdieľaj, nech sa dostane k potrebným. ĎAKUJEM ❤️💞❤️