KTO SOM

Scroll this

JANA ŠTIFFEL

Zrelá veselá baba s večne mladým duchom, ktorá miluje život, zdravé a chutné papanie, módu, aktívny oddych, rodinu a priateľov, osobný rozvoj, cestovanie, svoju prácu a všetko nové, čo ešte neskúsila. Vraj sa vrhám do nových vecí po hlave. Občas to nie je na škodu jednoducho nemyslieť a riadiť sa len momentálnym pocitom. Mne sa oplatí radšej ryskovať, ako potom ľutovať, že som niečo neskúsila.

Vitaj na mojom blogu a ďakujem, že čítaš tieto písmenká. Aby sme mali jasno vo formalitách, dovolím si ti tykať. Uprednostňujem osobnejší vzťah a komunikáciu. Tu si týkame všetci, smelo tykaj aj ty mne, budem len rada:)

Som obyčajná žena z malej dedinky na strednom Slovensku, ktorá túži vyzerať ale aj cítiť sa dlho skvelo a vitálne. Robím preto fakt veľa a môžem povedať, že nepoznám slovo nuda. Mám svoje sny a plány, za ktorými si pekne pomaličky idem a plním si ich jeden za druhým. Žiť maximálne naplno, to nie je len tak. To si musí človek zaslúžiť, neustále na sebe pracovať, mať dobre usporiadané priority, učiť sa od nalepších vo svojom obore, zdokonaľovať sa a starať sa o svoje telo zvonka a zvnútra, aby to všetko v pohode zvládal.

Musí byť skvelý manager, lebo toho času máme obmedzené množstvo a ja si ten môj vysoko cením. Chcem toho stihnúť ešte veľa a tak vznikol aj tento blog. Bola by škoda sa nepodeliť so zážitkami, s krásnymi fotkami, so životnými ale aj profesnými skúsenosťami, ktoré mnohým môžu pomôcť. Blog je zameraný primárne pre zrelé ženy po 40tke, ale ak budem inšpiráciou aj pre mladšie ročníky alebo pre mužov, ďakujem už vopred:)

Urobím maximum, aby sa ti tu páčilo a rad/a si sa sem vracal/a.

Môj doterajší život stojí za zdokumentovanie už len kôli mojim minulých chybám, z ktorých si môžeš niečo pre seba vziať aj ty a prípadne sa im vyhnúť, alebo si niečo uvedomiť.  Môj súčasný život stojí minimálne za inšpiráciu, stojím pevne na vlastných nohách, mám život vo vlastných rukách, mám skvelé online podnikanie a vďaka nemu maximálnu slobodu. Pracujem odkiaľ len chcem, kedy chcem, s kým chcem a ako dlho chcem. Pre niekoho nemožné alebo len práca snov, pre mňa dôležitá samozrejmosť, ku ktorej som sa dopracovala postupne.

Ale nebolo to takto vždy.

15 rokoch som podnikala, pracovala som bežne 10-12 hodín denne 7 dní v týždni, bola vystresovaná, unavená a môj život mi nedával žiadny zmysel. Cítila som sa hrozne, pripadala som si ako otrok, horšie ako zamestnanec, doslova som vymieňala všetok môj čas za peniaze, aby sme mohli prežiť. Trpela som tým ja, ale aj moja rodina. Nemala som na nič pekné čas, bola som permanentne zasekaná v práci, ktorá ma nebavila, mala som dlhodobo hlboko do vrecka až tak, že nie raz sme hľadali po dome drobné na chleba, aby sme mali čo do úst. Bola som nespokojná nie len so svojim životom, ale aj sama so sebou. Jeden čas som sa zrkadlám vyhýbala obrovským oblúkom.

Musela som padnúť na samé dno, dostať pár prepleskov od života, aby som sa spamätala a začala niečo robiť. Bolo aj veľa trápenia, pádov, depkovania, sklamaní a zlyhaní, aby som sa dostala sem, kde som teraz. Cítila som, že potrebujem razantnú zmenu v živote a tak som ukončila nefungujúce manželstvo, krachujúce podnikanie a začala si budovať nový život podľa mojich predstáv, novonok ale aj vo vnútri mňa. Zmenila som myslenie a postoj k životu.

Bolo to presne pred 9 rokmi a postupne som prišla na to, že úspešné podnikanie musí ísť aj inak, slobodnejšie, ľahšie a hlavne odkiaľkoľvek. A tak, aby som moju prácu milovala a aby mohla cestovať spolu somnou po svete. Uvedomila som si, že len JA som zodpovedná za svoj život, len JA si môžem za všetky prúsery, ktoré som si musela odžiť a tak isto JA som zodpovedná za to, ako žijem teraz a ako budem žiť v budúcnosti.

Teraz tu stojím silná, poučená životom, párkrát zradená vlastným egom a podržaná srdcom. Mám 47 a som hrdá, že som taká aká som. Z vonka aj z vnútra. Našla som samú seba, pochopila som princípy tvorenia si života podľa svojich predstáv. Každý deň je pre mňa výzvou, žijem slobodne a veľmi rada ti budem inšpiráciou na tvojej ceste k lepšej verzii samého seba. Lebo ako hovorí moja kamarátka „Všetko ide, keď sa chce!“

Ďakujem za všetky skúšky, ktoré som doteraz zvládla, ďakujem môjmu parnerovi, ktorý ma podržal a viem, že podrží za každých okolností a ďakujem všetkým skvelým ľuďom, ktorých som na mojej novej životnej ceste stretla a stretávam. Niekedy  mám až pocit, že to už nemôže byť lepšie 🙂

Ale ono bude!

%d blogerom sa páči toto: