AKO SA VYHNÚŤ NÁLEPKE „CHCELA STARÁ MLADOU BYŤ“

In Ako na módu
Scroll this

Nosíš sukne alebo radšej nohavice? Máš rada eleganté šaty a kostými alebo rada provokuješ čiernym hard rock štýlom? Vždy to ide urobiť tak, aby to bolo na tebe sexy a zároveň, aby ti to sedelo doslova ako riť na šerbel. (Sorry, ale lepšie prirovnanie mi v tejto chvíli nenapadlo) Darí sa ti to? Vieš si nakombinovať oblečenie vhodné na tvoj vek a postavu?

Predstav si krásnu mladú ženu, dokonalý make-up od výrazných mačacích očí až po krásne zvýraznené červené pery, priliehavé mini šaty a vysoké podpätky. Vidíš to? Aký máš z tej predstavy pocit? Každý chlap za ňou otočí hlavu.

A teraz ďalšia predstava, tá istá žena, s tým istým make-upom, dajme tomu v podobnom outfite, ale o 20 rokov neskôr. Striaslo ťa z tej predstavy? Mňa teda brutálne 🙂 Brrrrr

A vieš, že je ich tam vonku fakt mrte, ktoré si myslia, že keď budú držať lajnu 20 rokov, že budú stále sexi a žiadúce?

Ajajaaaaj, veľká chyba!

Chceš sa vyhnúť posmešným pohľadom okoloidúcich? Chceš aby ľudia v tvoje prítomnosti cítili niečo ako nevysvetliteľnú príťažlivosť, aby sa vznášalo okolo teba očarujúce fluidum, aby im bolo s tebou jednoducho dobre?

Mám pre teba pár základných pomôcok, ktoré môžeš ihneď zaviezť do svojho obliekania.

Pár vecí, na ktoré by si mala radšej zabudnúť:

 • Nekupuj si oblečenie, v ktorom sa necítiš dobre. Nech by bolo akokoľvek trendy a moderné, nekupuj! Možno ho oblečieš raz a nikdy viac, to ti garantujem.
 • Snaž sa nenosiť moc oficiálne outfity. Krásne vyzerajú zmiešané hravé kombinácie.
 • Ak môžeš, vyhni sa nákupu oblečenia z lacných nekvalitných látok. Nič nevydržia a po krátkom čase v ňom vyzeráš, ako fejk značkovej kabelky niekde na miletičke.
 • Nekombinuj obopnutú úzku sukňu s úzkym vrchom, vyber si vždy protipól. Úzky spodok, voľný vršok alebo naopak.
 • Oblečenie, ktoré už žene po 40 naozaj, ale že fakt naozaj nepristane:
  – veľmi krátke šortky
  – mini šaty (ale tie na nohaviciach sú fajn)
  – roztrhané jeansy
  – široké vrecovité jeansy
  – nekvalitné saká
  – mamičkovské rifle ( také tie na traky)
  – nepriedušné materiály (iba, ak by si chcela svoje okolie omámiť tajuplným pižmom tvojho potu)

Pár vecí, ktorých sa určite drž

 • Poznaj svoj štýl! Nie je nič dôležitejšie, ako obliekať sa spôsobom, ktorý ťa skvelo prezentuje a zároveň sa cítiš dobre. Ak vieš, aký je tvoj štýl a si si vedomá svojich predností, ale aj nedostatkov, môžeš vhodne zakomponovať do tvojho obliekania aj niečo zo zakázanej zóny vyššie 🙂
 • Urči si základné prvky tvojho šatníka, ktoré sú jedinečné pre tvoj štýl
 • Maj v šatníku prevahu vysoko kvalitných kúskov, ktoré sú špecifické pre tvoj štýl. Z klasiky vyberám:
  – biele tielko
  – dlhý kabát (môže to byť aj trench coat)
  – krásne šaty, ktoré ti dokonale padnú ( nemusia byť automaticky malé čierne, mnoho žien nad 40 rokov       skutočne vyzerá lepšie a štíhlejšie vo farebných šatách)
  – dobre sadnúce dlhé nohavice
  – kvalitné sako
  – aspoň dvoje tmavo modré džínsy, ktoré ti dobre sadnú (boot cut alebo rovné úzke sú zvyčajne najviac sexi na žene 40+)
 • Kombinuj dizajnové kúsky s ne-dizajnovými
 • Pozri na seba ešte pred tým, než vybehneš von, či nevyzeráš prílíš prekombinovane. Cieľom je, aby si vyzerala bez veľkej námahy šik, ak treba, pridaj niečo neformálne.
 • Každú sezónu si doplň šatník o dva, tri trendové kúsky a vyber si také, ktoré ti pristanú a budeš sa v nich cítiť dobre.
 • Nos sukne tesne nad alebo tesne pod kolená, je to ideálna dĺžka pre ženy po 40. Vyhni sa príliš krátkym sukniam, v skutočnosti budeš pôsobiť oveša staršie a dojmom „chcela stará mladou byť“ a to za každú cenu. Naj-sexi a naj-lepšie budeš vyzerať, ak tvoja sukňa nie je moc široká ani moc dlhá.
 • Hraj sa s doplnkami, ako sú klobúky, opasky a šperky, môžu urobiť naozaj veľké rozdiely v tvojom každodennom obliekaní
 • Ak chceš skryť niektoré nedokonalosti postavy, tvarovacia bielizeň ti môže veľmi pomocť. Ak nemáš rada takúto bielizeň, dá sa to zakriť volnejšími zvrškami ako sú tuniky, predĺžené vesty, voľné šaty alebo košele.
 • Uisti sa, že nosíš správnu podprdu a podľa možností neviditeľné spodné prádlo(bezšvové)
 • Nos súčastné moderné topánky, ktoré budú ladiť s tvojim štýlom a zároveň v nich budeš môcť dobre a pohodlne chodiť.

A nakoniec POZOR! 🙂 Nie je nutné sa striktne držať týchto tipov, je len na tebe, ako sa rozhodneš, čo ti vyhovuje. Ak ale chceš vyzerať mlado a moderne, potom ti môžu byť tieto pravidlá inšpiráciou. Čím viac rozumieš svojmu telu a svojmu štýlu, tým viac ich môžeš porušiť tak, ako to vyhovuje práve tebe. Móda je hra a keď sa ju naučíš dobre hrať, víťazstvá sú tvoje 🙂

Ak sa ti článok páčil a myslíš si, že by pomohol možno tvojej kamarátke, mamine alebo ktorej koľvek inej žene nad 40 rokov, zdieľaj a posuň ho ďalej, nech sa dostane k potrebným. ĎAKUJEM ❤️😘🌟