AKO NA PEVNÉ ŠTÍHLE TELO AJ PO 40+TAK, ABY ŤA TO BAVILO?

In Motivácia, Telo ako dôkaz
Scroll this

Pozeráš sa do preplnenej skrine a rozmýšľaš, čo na seba. Vyberieš nohavice, ktoré si už dlhšiu dobu nemala, miluješ ich, ale nejak nebola príležitosť skočiť do nich.

Pomyslíš si: “ Tak dnes ich znovu prevetrám a dám sa za cicu“…oblečieš sa, doladíš vrch so šik košeľou a sačkom, postavíš sa pred zrkadlo a žalúdok ti zovrie nepríjemný pocit. Otáčas sa dookola, ako z ktorej strany vyzeráš, skúšaš si sadnúť, skúšaš ako to vyzerá s topánkami, ale stále to nie je ono.

Prečo ten divný pocit? Veď si v nich stále vyzerala tak dobre, skvelo si sa v nich cítila a teraz? Nemôžeš sa na seba ani pozrieť. Čím to je? Čo je inak?

Spoznávaš sa???

Inak je to, že si jednoducho pribrala pár kíl, ktoré si nejak moc na sebe necítila. 5-8 kg sa pod voľným oblečením stratí, pohodlné elastické rifle to jednoducho zakryjú, natiahnú sa, koľko len chceš a ty v slepej viere, že ich stále oblečieš nedávaš svojej pomaličky narastajúcej hmotnosti žiadnu pozornosť.

Až kým po čase nezistíš, že sa ti všetko tvoje obľúbené oblečenie nejako scvrklo. Síce oblečieš všetko, ale pohodlie a príjemný pocit z prácne vytvoreného outfitu je fuč. Čo teraz?

Je tu riešenie a ja osobne som presne týmto opakovane prechádzala. Rada sa pekne obliekam a tak som to začala riešiť. Nie náplasťou, čiže nenakúpila som celý šatník v novej veľkosti. Týmto prístupom sa človek dopracuje postupne presne tam, kde nechce.

Potrebovala som ozdraviť čiže zdetoxikovať celé telo, zrýchliť metabolizmus a zbaviť sa tých pár kíl nadváhy, ktoré mi jemne povedané „papali nervičky“ už pekných pár rôčkov a dávali mi v celku zabrať.

Práve taká banalita, ako zbaviť sa pár kíl je naozaj ťažké. Človek je ešte v tom postoji „Veď to nie je také hrozné, ešte je to v pohode“ a tak som to proste tak nejak nechávala na nejakú zbožnú náhodu, že veď nejako sa to samo stratí.

Ale kdeže! Nie, že sa to samo nestratilo, ale ani sa to samo nerozbehlo tým správnym a želateľným smerom. Práve naopak. A tak v slepej domnienke som postupom času získala pre mňa úctyhodných 7 kg na viac.

V tuku samozrejme. Krutá pravda vyšla na svetlo až keď som si chcela obliecť po dlhšej dobe moje obľúbené obtiahnuté gate. Ach jaj!

Obliekla som ich. Áno. Až po kolená :)))))…vyššie sa už proste nedalo.

Postupnosť od mája 2017 po december 2017

Nadváha 5-8 kíl nie je veľa, áno ja viem, ale keď sa do ničoho nezmestím a vyzerám jak pretlačená jaternička, to mi už je viac než nepríjemné. Jednoducho vadí mi aj ten pocit, aj ten pohľad do zrkadla, v ktorom vidím statného „pretekára“ (pozn. všetko čo je na tele naviac, preteká cez oblečenie napr. pneumatika okolo pása cez nohavice).

A pokiaľ si nedokážem ustriehnuť tých pár kíl, ono by to išlo pomaly hore a hore a hore a hore a hore…a tak vysoko zájsť nechcem ani v mojom krásnom, zrelom, životnými skúsenosťami obdarenom veku.

Moja túžba po štíhlom a zdravom tele ma priviedla k tomu, aby som hľadala možnosti, ako kompletne „prekopať“ môj pravidelný denný režim a moja premena tak bola trvalá. A čo to v mojom ponímaní znamená?

  • Pravidelný pohyb každý deň aspon 5-6 krát v týždni max. do 30min čistého času, bez toho, aby som to robila z odporom, že sa mi nechce, čiže aby som sa na každé cvičenie tešila, akoby bolo za odmenu
  • Zdravé jedlo, ale také, ktoré je pripravené rýchlo, jednoducho a chutne. Muselo to spĺňať všetky tieto tri podmienky. Nemám čas ani chuť stráviť svoj život za sporákom, to fakt nie 🙂
  • Pri kombinácii vyššie uvedených dvoch návykov mať reálne výsledky už minimálne za 2 týždne, aby som sa na to nevykašľala v sklamaní, že veď to aj tak nefunguje
  • Cvičenie robiť v pohodlí domova bez nutnosti strácať čas presúvaním sa do a z posilky, bez potrebného náradia, čiže zbytočných vecí, ktoré by mi doma len zavadzali a teda s vlastnou váhou. Ak ti teraz behá po rozume niečo ako prrrrr, to je blbosť, to nebude fungovať také ledajaké poskakovanie a pod. , veľký omyl!
  • Cvičiť chcem vtedy, kedy to vyhovuje mne, nie niekomu druhému
  • Cvičenie a jedálniček dostať tak pod kožu, ako sa len dá, spraviť si z nich trvalé návyky pre moje trvalo štíhle, pevné a zdravé telo. Áno, je to možné aj v 47 rokoch, ktoré momentálne hrdo nosím na svojom chrbte:)

Odhodlanie zmeniť sa bolo tak silné, že proste a jednoducho všetko, čo som k tomu potrebovala, mi prišlo v ten daný okamih do cesty. Ale že fakt všetko! Do dnes sa nad tým pozastavujem, ako vesmír krásne doručuje, keď si viem správne objednať 🙂

 Hľadala som vhodné cvičenie, prišlo mi. Chcela som chutne a dobre papať, stalo sa. A chcela som mať prvé výsledky do 14 dní, aj to je moja realita.

V tomto všetkom mi bol a je na pomoci ešte jeden pomocník. Milujem prírodné veci, čajíky, bilinky a tak, a keďže rozhýbať metabolizmus, ktorý sa po 40 rapídne spomaľuje nie je až také jednoduché, vzala som si na to zelený čaj.

O zelenom čaji je známe, že je výborný antioxidant, teda zbavuje tela odpadových látok, ktoré sa do neho dostanú z jedla, z ovzdušia, z okolia, od iných ľudí…predsa len  nežijeme v sterilnom prostredí. Je priam úžasný na spomaľovanie starnutia a človek tak zostáva dlhšie vo výbornej kondícii.

Vidieť to na hmotnosti, na kvalite pokožky, vlasov, ale aj nechtov. Mám viac energie a zvládnem inak aj nezvládnuteľné. Proste je to dobíjač, ako sa patrí. Zelený čaj je proste geniálna rastlinka, ktorá je mojím spojencom už nejakú dobu. Lebo chcem zostať vitálna a mladá čo najdlhšie:)

No a tu som objavila tiež prírodnú vecičku, koncentrát zo zeleného čaju, ktorý mi veeeeľmi pomohol v napredovaní a v usadzovaní návyku na cvičenie v podvedomí. Jednoducho, keď mám výsledky, tak ma to proste baví, teším sa z toho a mám o to väčšiu motiváciu ísť ďalej.

Viem, že keď trošku zaberiem a to hovorím fakt o troške, tak to proste vidno aj na mojej postave, ale aj na mojej duši. Ona spieva a teší sa. Som proste takmer stále v dobrej nálade, a ľahšie zvládam stres, každodenné povinnosti, všetko ide tak nejak ľahko.

PS: Len tak potichu ti pošepkám, s koncentrátom pár kilečiek dáš dole aj bez cvičenia, stačí vyhodiť z jedálnička presladené vody a piť aspoň 1,5 – 2 l čistej vody denne. Voda pomáha zelenému čaju pri detoxikácii a vyplavuje z tela škodlivy, vďaka ktorým sa ťa aj tuky držia ako kliešť.

A ešte, vykašli na sladkosti, rôzne keksíky a koláčiky z obchodu, keď ťa začne honiť mlsná, radšej si daj ovocie a nejaké nepražené oriešky, poprípade 70% a viac % horkú čokoládu. Nenarobí takú škodu, na zahnatie chuti na sladké to zvládneš s 1-2 tabličkami.

S kvalitným prírodným a hlavne funkčným koncentrátom zo zeleného čaju ti môžem pomôcť, napíš mi a vybavíme, zariadime:) Pre cvičenie sa musíš rozhodnúť ty sama a začať meniť návyky a myslenie. Úspech je zaručený, nemôžeš neuspieť.

Funguje na každého človeka bez rozdielu veku, avšak každý môže mať iné výsledky ovplyvnené napr. pohybom, stravovaním a pod.

Tak ako? Si rozhodnutá alebo rozhodnutý niečo so svojím telom urobiť? Výýýýýýborne, teším sa, že som k tvojmu rozhodnutiu dopomohla aj ja. A ak si myslíš, že tieto riadky potrebuje čítať aj niekto v tvojom okolí, aby mu pomohli, kľude mu článok pošli alebo zdieľaj ďalej.

Ak máš otázky, píš do komentárov alebo na môj email js@janastiffel.sk. Vďakaaaaa vopred za každé jedno písmenko 🙂