3 EXTRÉMNE DÔLEŽITE KROKY PRE DLHÝ, ZDRAVÝ A SPOKOJNÝ ŽIVOT

In Rastiem a mením sa
Scroll this

Kto by ho nechcel? Život plný radosti, kvalitného zdravia s energiou na rozdávanie do vysokého veku. Že to nie je možné? Dnes už áno. Už to nie je len utópia.

Žijeme v úžasnej dobe, kedy je veľa vecí možných, kedy si môžeme ten svoj život tvarovať, ako sa nám zachce. Môžeme si ho tvoriť a to nie len po materiálnej stránke. Aj tá je dôležitá svojim spôsobom, ale hlavne môžeme si ho tvoriť cez naše telo, dušu a myseľ tak, aby sme boli šťastní za každých podmienok. Aj bez miliónov na účte.

Prvotné a najviac dôležité je naše zdravie, naša sila a vitalita. Úprimne, potrebuje a ocení niekto svoj majetok, peniaze, autá, keď nemá zdravie? Dokáže si toto všetko užívať a vychutnávať, keď je unavený, chorý, bez energie a chuti do života? Vláči sa deň za dňom ako zbitý pes a čaká, kedy mu bude konečne lepšie. To asi ťažko!

Ďakujem, neprosím. Ja som sa rozhodla, že to chcem mať inak.

Starám sa o svoje telo nie preto, že by som bola malicherná, ale preto, že si vážim chrám svojej duše. Pretože chcem, aby mi slúžil až do konca v plnej sile, v dobrej energii, kráse a vitalite. Starám sa o svoje telo, lebo sa mám už naozaj rada. Milujem svoju dušu, svoje vedomie a ďakujem im za to, ako ma sprevádzajú na ceste tu na zemi. Prečo by som im nedopriala „krásny zdravý dom?“

Milujem sa a som vďačná za to, že sa mám tak dobre, ako sa mám. Že som zdravá, šťastná a milovaná. Že mám krásny život a sú mi dopriate všetky krásne veci, ktoré tu na zemi môžeme zažívať. Dnes si naozaj a bez zvláštneho pocitu v žalúdku viem povedať, že som šťastná. A chcem, aby to tak zostalo čo najdlhšie, alebo navždy, načo toľká skromnosť 🙂

Preto sa o svoje telo starám a dopriavam mu pravidelne samé dobré veci. Udržiavam si ho v čo najlepšej kondícii. Rozmaznávam ho a ono chrochtá blahom.

Ako? Jednoducho! Zdvihla som zadok a začala „tie veci“ robiť, nie len o nich hovoriť.

  1. Pravidelne 6 x do týždňa makám, hýbem sa, aktívne a naplno 20-30 minút cvičím. Je to pre mňa ideálny čas.  Nie je to moc dlho, lebo inak ma to prestávalo za krátko baviť. Ale ani nie moc krátko, lebo chcem vidieť a cítiť výsledky môjho snaženia. A že sú teda úžasné 🙂 Ak chcete schudnúť a spevniť si telo, môžem napísať na túto tému zvláštny blog. Stačí si zapriať:) Mám 47 rokov, ale nikdy som nemala také krásne miery, to je akože fakt 🙂 O nedlho bude aj obrazový dôkaz, vydržte!
  2. Zdravo sa stravujem. 2 roky som vegetariánka, nejem mäso, teda nič, čo kedysi chodilo po tejto zemi a dýchalo. Neznevažujem život inej bytosti len preto, že vyzerá inak ako človek. Áno, tiež som sa sem musela dopracovať postupne, rozhodnutie stať sa vegetariánom bolo to najlepšie, čo som za posledné roky urobila a som za to na seba nesmierne hrdá a zároveň vďačná. Dnes už je dokázané a videla som to na vlastné oči, že každé zviera cíti, má emócie, plače a má strach. A presne vie, kedy čaká v rade na smrť. Videli ste niekedy zvieratá na bytúnku? Plačú! Tečú im naozajstné slzy. Stoja tam a vidia, ako umierajú tie pred nimi v rade. A plačú až pokiaľ to ľudská ruka neukončí…Nie je to smutné? Hráme sa na bohov, akoby sme mali patent na rozum. Aký omyl!
  3. A posledná tretia extrémne dôležitá vec, pokožka, náš najväčší orgán. Dopriavam jej to najlepšie, čo momentálne môžem, aby dlho držala moje telíčko v zdraví pokope:) Dodávam jej opateru zvonka aj z vnútra, z prírody, aby bola ešte dlho krásna a mala šmrnc. 🙂 Ako? Napíš mi, rada poradím 🙂

Keď sa tak vidím, som spokojná a šťastná. Je to kolobeh, ktorý sa opakuje celý život. Áno, raz sa to skončí, minimálne tu v tomto živote a na tomto svete. Ale do vtedy platí, ako sa o svoje telo duševné, mentálne ale aj fyzické staráme, tak budeme žiť. A ja chcem v tom mojom tele žiť čo najlepšie a čo najdlhšie.

Milujem ho, ospravedlňujem sa mu za všetky príkoria, ktoré som mu v minulosti spôsobovala svojou nevedomosťou, prosím ho o odpustenie a ďakujem mu za to, že je tu pre mňa a pomáha mi kráčať životom so vztýčenou hlavou.

PS: No nie je tá naša plánéta krásna? A život v súhre a tolerancii dokonalý???

Viem, teraz si poniektorí z vás myslia, že som mimo, kde som nechala tak dôležitú ingredienciu, akou je dobre nastavená MYSEĽ a ŽIVOTNÝ POSTOJ? Dostanem sa k tejto téme už čoskoro. Zatiaľ sledujte môj Facebook 🙂

Užívajte život, šírte lásku, pohodu a pozitívnu energiu do sveta ❤️